Choď na obsah Choď na menu
 


Kalísia voňavá - Zlatý vlas

2. 6. 2010

KALÍSIA VOŇAVÁ - CALLISIA FRAGRANS ( LINDL.) WOODSON.               Kalísia je robustná vytrvalá rastlina. Jej pôvod vlastní Mexiko Obrázok a tropická Amerika. V trópoch rastie v tieni vysokých drevín. Miluje vlhko, teplo a nepriame slnečné svetlo. Na prudkom slnku sa často pália listy. Pri dobrej starostlivosti  začínajú staršie rastliny kvitnúť bielymi kvietkami. Zaujímavé je to, že hodinu pred dažďom začínajú kvety voňať po hyacintoch.  Z rastliny sa využívajú najmä listy. Hlavnými obsahovými látkami tejto rastlinky sú  flavonoidy, a to kemferol a kvercetin. Ďalšími účinnými látkami sú fytosteroly, gamalinolenová kyselina, alkaloidy, glykozidy, polysacharidy, vitamíny radu B, vitamín C a PP. Z minerálnych látok je to bór, meď, selén, a hlavne železo.  

Z hľadiska liečivých vlastností Kalísiu možno nazvať Elixírom zdravia. Kalísia je rastlinný biogénny stimulátor, ale efektívne tiež lieči mnohé ochorenia. Kalísia je silný antioxidant, diuretikum a spasmolytikum. Používa sa pri rôznych typoch alergií, pri zvýšenej lomivosti kapilár, pri zápalovom ochorení ľadvín, niektorých kardiovaskulárnych a infekčných ochorení. Vylučuje toxické látky z organizmu, lieči narušenú činnosť močového mechúra, žalúdočné a dvanástnikové vredy, pôsobí žlčopudne, lieči ochorenia prostaty, má silný protirakovinový účinok, lebo brzdí rast rakovinových buniek. Veľmi dobrých výsledkov sa dosahuje pri likvidácii myómov, cýst, tiež  pri rakovine ženských pohlavných orgánov, vaječníkov, pŕs, pľúc, štítnej žľazy, žalúdku, konečníka. Používa sa k liečbe očných a infekčných ochorení, dermatóz, má protisklerotický účinok. Pomáha pri chorobách sleziny, pri bronchiálnom astmate a pri pľúcnych chorobách. Hojí rany, spáleniny a poranenia kože.


Kalísia ,,20" - Kalísia voňavá - biogénny stimulátor s širokým využitím.( tinktúra )

Zloženie - obsahuje výťažok z Kalísie voňavej ( Callisia fragrans), v 50% alkohole.Kalísia voňavá pôsobí ako antioxidant, biogénny protirakovinový stimulátor k použitiu, ako prevencia proti rastu novotvarov, tiež pri onkologickom ochorení.  Spôsob užívania - Prvý deň 3 x 10 kvapiek, 20 minút pred jedlom. Každý nasledujúci deň pridávame po 1 kvapke výluhu viac. Teda druhý deň  podávame 11 kvapiek atď., až sa dostaneme na 3 x  40 kvapiek. Následne pokračujeme zostupným spôsobom, uberáme každý deň o 1 kvapku, až sa dostaneme späť na 3 x 10 kvapiek. Celý cyklus sa opakuje 3 x po sebe s 10 dňovými prestávkami, medzi jednotlivými cyklusmi.

 

Kalísia ,,50" - Kalísia voňavá je biogénny stimulátor s širokým využitím. ( tinktúra )

Zloženie - obsahuje výťažok z Kalísie voňavej (Callisia fragrans) v 50% alkohole. Užíva sa na odstránenie polypov, cyst a myomov. Spôsob užívania - 10 kvapiek dáme do polievkovej lyžice teplého čaju, alebo vody. Pijeme 2 x denne ráno a večer 40 minút pred jedlom. Ďalší deň zvýšime počet kvapiek o 1, až skončíme na 35 kvapiek 2 x denne. Po dosiahnutí 35 kvapiek, začneme počet kvapiek znižovať, až sa zasa dostaneme na hodnotu 10 kvapiek 2 x denne. Po prvej kúre je prestávka 7 dní, po druhej tiež. Pri tretej kúre zvyšujeme podávanie výluhu na 3 x denne, po tretej a ďaľších kúrach je prestávka 10 dní.


Kalisia - doplnok stravy v tobolkách.       Pôsobí ako antioxidant, biogénny stimulátor, cielene povzbudzuje správnu činnosť buniek a fungovanie organizmu.

 

Všetky prípravky dostanete kúpiť u nás v predajni ASTREA